Kariera

Starszy Konsultant w zespole cen transferowych

Opis stanowiska:

  • doradztwo dla klientów spółki w zakresie planowania podatkowego w obszarze cen transferowych;
  • sporządzanie dokumentacji podatkowej cen transferowych;
  • przygotowywanie rynkowych wycen aktywów, w tym znaków towarowych;
  • określanie obszarów ryzyka i pomoc we wdrażaniu prawidłowej metodologii cen transferowych w transakcjach krajowych i międzynarodowych;
  • przygotowywanie modeli finansowych;
  • przygotowywanie analiz ekonomicznych;
  • wsparcie w trakcie kontroli podatkowych i skarbowych, w tym przygotowywanie dokumentacji potwierdzającej stanowisko klienta;
  • analiza przepisów podatkowych, orzecznictwa i prasy podatkowej;
  • współpraca z klientami oraz kontakty z instytucjami publicznymi w imieniu klientów spółki;
  • organizacja pracy zespołu projektowego, w tym nadzór nad wykonywanymi pracami.

Wymagania:

  • 2- 3 letnie doświadczenie w zakresie cen transferowych;
  • znajomość regulacji w zakresie cen transferowych i wytycznych OECD poparte praktycznym doświadczeniem doradczym w tym zakresie;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność zarządzania czasem i organizowania pracy własnej i podwładnych;
  • umiejętności komunikacyjne, dbałość o atmosferę pracy w zespole;
  • zaangażowanie, profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków;
  • otwartość, inicjatywa i chęć poszukiwania nowych rozwiązań;
  • wykształcenie wyższe;
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie; znajomość innego języka lub języków obcych będzie dodatkowym atutem;
  • biegła obsługa pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point);

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (CV i listu motywacyjnego) na adres e-mail: rekrutacja@accreo.pl